شنبه 1 دی‌ماه سال 1386

Terragen 0.9.43 برنامه‌ای برای ساخت
مناظر طبیعی در مدت زمان اندک!

 

آیا تا به‌حال پیش‌آمده که بخواهید در عرض زمانی کوتاه یک منظره طبیعی سه‌بعدی درست کنید؟ اما آیا فکر می‌کنید این‌کار فقط با برنامه‌های سه‌بعدی‌ساز پیشرفته مثل 3dmax و مایا امکان‌پذیر است؟ اگر این‌طور فکر می‌کنید سخت در اشتباهید! برنامه‌ای که الان قصد معرفی آن‌را داریم، می‌تواند در عرض کم‌تر از 30 دقیقه و بدون نیاز به داشتن دانش زیادی از کارهای سه‌بعدی‌سازی برای شما منظره‌های حرفه‌ای و بسیار طبیعی بیافریند. با برنامه Terragen می‌توانید تنظیمات نور، آسمان، دریا و کوه‌های منظره‌تان را تنظیم کنید. حتی می‌توانید مکان دوربین را مشخص کرده و از زاویه‌ای که دوست دارید منظره‌تان را رندر بگیرید. حتی می‌توانید نمایی سه‌بعدی از منظره‌تان را ببینید.
تصاویر زیر نمونه‌هایی از کارهای این برنامه در تعامل با دیگر نرم‌افزارهاست :
 

 
http://www.tinypic.info/files/h7z6cqtrhd56a9v7fb8k.jpg
 

اما چون همه افراد، اطلاعات زیادی از اصطلاحات سه‌بعدی ندارند برای شما کارهای اصلی که می‌توانید با این برنامه انجام دهید، در جملاتی کوتاه توضیح می‌دهیم؛ کاربرد سایر گزینه‌ها را با تغییرشان و زدن دکمه Render Preview در پنجره Rendering Control خواهید دید.:
پنجره‌ها (که از فهرست View قابل بارگذاری هستند):
Rendering Control که در آن می‌توانید پس از انجام تنظیمات، پیش‌نمایشی از منظره‌ای که با این تنظیمات ایجاد خواهید کرد، می‌بینید. برای دیدن تصویر نهایی با کیفیت اصلی باید روی دکمه Render Image کلیک کنید.
Landscape که در آن می‌توانید نمای زمین را تنظیم کنید. با گزینه View/Sculpt پستی و بلندی‌های زمین را تنظیم کنید.
Water که در آن می‌توانید تنظیمات مربوط به آب از جمله سطح آب، موج‌های آب و انعکاس نورها را بر روی آب را ببینید. با زیاد کردن میزان Reflection Spread در زبانه‌ی Reflections می‌توانید نقاطی را که در انعکاس نور ایجاد می شوند را پراکنده‌تر کنید.
Cloudscape که در آن می‌توانید تنظیمات ابرها و آسمان منظره را ببینید. با زیاد کردن میزان Density Contrast میزان کنتراست بین ابرها و آسمان بیشتر می‌شود و با زیاد کردن میزان Density Shift ابرها به صورت انبوه‌تر دیده خواهند شد.
Atmosphere که در آن می‌توانید تنظمات مربوط به اتمسفر را تغییر دهید.
Lighting Conditions که در آن می‌توانید تنظیمات مربوط به نور از جمله شدت، زاویه و طبیعی‌سازی تابش نور را تغییر دهید. با زیاد کردن میزان Corna Size در زبانه‌ی Sun's Appearance می‌توانید هاله‌ای را که خورشید با تابش خود ایجاد می‌کند بزرگ کنید.
3D Preview که توسط آن می‌توانید نمایی سه‌بعدی از منظره‌ای که ساخته‌اید را ببینید.

البته امکانات نرم‌افزار Terragen به همین‌جا ختم نمی شود؛ قدرت اصلی این نرم‌افزار با Plug-in هایی که برای آن عرضه شده‌اند کاملا" مشخص می شود که می توانید برای دریافت آن‌ها به این آدرس مراجعه کنید.
 این برنامه با برنامه‌های سه‌بعدی‌ساز دیگر مکس، مایا، سینما 4بعدی، لایت‌ویو، تعامل خوبی دارد.


لینک دانلود (حجم فایل حدود 7 مگابایت می باشد و کرک برنامه در داخل فایل زیپ قرار دارد)

رمز فایل: ندارد

لینکهای دانلود غیرمستقیم و از سایت رپیدشر می باشد. برای آشنایی با نحوه دانلود از سایت رپیدشر (Rapidshare)
http://film-ir.blogsky.com/?PostID=23


توجه: گزینه Register در منوی Help برنامه فقط برای استفاده تجاری از برنامه است و ثبت نکردن برنامه هیچ محدودیتی در کار با آن ندارد.