جمعه 23 آذر‌ماه سال 1386

Foxit Reader: هر روز بهتر از دیروز
 


 

آدوبی شرکت بسیار قوی و معتبری است. اما این دلیل نمی شود که همواره محصولاتش، بهترین گزینه برای ما باشند. آکروبات ریدر آدوبی هم از این قاعده مستثنا نیست. مخصوصا اگر این بار یک نرم افزار قوی رقیب آن باشد.

Foxit Reader را قبلا معرفی کرده بودم. آن زمان هم گفتم که این برنامه بهترین نرم افزار برای خواندن فایل های پی دی اف است.
دیروز متوجه شدم که نسخه 2.2 این برنامه منتشر شده است که دارای امکانات جدیدی به شرح زیر است:
قابلیت انتخاب متن: متاسفانه تا پیش از این شما نمی توانستید در Foxit Reader متنی را انتخاب کنید و برای استفاده از قسمتی از فایل PDF مجبور بودید از آن عکس بگیرید.این قابلیت مفید در این نسخه اضافه شده است و از قرار معلوم بر روی جزئیات آن بسیار کار شده است تا شما در انتخاب متن های چند ستونه و … دچار مشکل نشوید.
تشخیص هوشمند کلمات با ماوس: اگر شما از نرم افزارهای مترجم متن (مثل Babylon) استفاده می کنید با کمک این امکان تازه قادرید واژه ها را به مترجم بفهمانید.اگر این قابلیت برایتان فعال نیست،آن را با تیک زدن “Screen word-capturing” در مسیر Edit -> Preferences -> General فعال کنید.
جستجوی قدرتمند PDF :از این پس می توانید در یک فایل یا مجموعه فایل های PDF موجود در یک پوشه به دنبال کلمات مورد نظرتان بگردید.وقتی عمل جستجو تمام شد نتایج بدست آمده در یک نمای درختی به شما نشان داده می شود.
رفتن به System Tray: با این کار در هنگام کوچک کردن فضای نوار وظیفه (Taskbar) اشغال نمی شود و نمایه برنامه در کنار ساعت و آیکن های موجود در سیستم ترای قرار می گیرد.این امکان را باید در مسیر زیر فعال کنید :
Edit –> Preferences –> General –> Minimize to systemtray(تیک بزنید)
تنظیم نوع نمایش برای نمایشگرهای LCD : می توانید با انتخاب این امکان فایل های PDF تان را با فشار کمتری بر روی چشمهایتان بخوانید. آن را از بخش تنظمیات و در قسمت Page Display بیابید.

در کنار این امکانات تازه، بسیاری از باگ ها اصلاح شده اند و همچنین قدرت امکانات قبلی هم بیشتر شده است. همه این ها را بگذارید کنار: هنوز دو چیز آن برایم بسیار شیرین ترست : سرعت لود بسیار بالا و حجم بسیار کم !

سایت سازنده نرم افزار اغلب خراب است! لذا می تونید این نرم افزار را از طریق لینک زیر دانلود کنید.


لینک دانلود (حجم فایل حدود 2 مگابایت می باشد و فایل کرک در داخل فایل Zip قرار دارد)
لینک دانلود غیرمستقیم و از سایت رپیدشر می باشد. برای آشنایی با نحوه دانلود از سایت رپیدشر (Rapidshare) اینجا را کلیک کنید